Fotograf na wieczór panieński

Witaj!

Skoro tu trafiłaś zapewne oranizujesz wieczór panieński dla swojej najlepszej przyjaciółki i zastanawiasz się co może być wyjątkową atrakcją tego dnia.

…ale czy wypada?

Wynajęcie fotografa który uwieczni ten ostatni dzień wolności coraz częściej staje się popularne. Gdy opowiadam znajomym, że właśnie wracam z wieczoru panieńskiego… patrzą na mnie podejrzliwie 😉 Nic w tym dziwnego skoro większość imprez panieńskich czy kawalerkich kojarzy się ze scenami które nie powinny być utrwalane.

Z moich obserwacji na polskiej „scenie ślubnej” tradycja wieczorów panieńskich ulega bardzo pozytywnej zmianie. Uczestniczki coraz częściej chcą aby ten wieczór był niesamowitym przeżyciem w gronie przyjaciół, w pięknym otoczeniu i z ciekawymi atrakcjami.

Co robi fotograf na panieńskim?

W odróżnieniu od zdjęć ślubnych czy reportażu z wesela, praca fotografa na wieczorze panieńskim raczej skupia się na zdjęciach pozowanych. Ostra selekcja i staranne przygotowanie zdjeć są kluczem do sukcesu. Jako fotograf nie chodzę za ekipą uczestniczek zabawy i nie „relacjonuję” ich zabawy. Zabawą jest sama sesja zdjęciowa. Mimo iż jestem mężczyzną, dziewczyny nigdy nie czuły się skrempowane podczas sesji. Myślę że nawet ten fakt pomaga, gdyż panie tego dnia są bardziej śmiałe do mężczyzn niż do kobiet co przekłada się na naturalne zachowania przed obiektywem.

Jak się przygotować

Przygotuj zatem jak najwięcej pomysłów na zdjęcia. Mogą być to fotki tematyczne, związane z zainteresowaniami panny młodej, lub zdjęcia grupowe w ciekawym plenerze. Najważniejsze, by zdjecia wszystkim sprawiały przyjemność a uśmiech nie schodził z twarzy 🙂

ps. mała podpowiedź – ubierzcie się w podobne sukienki.

Kilka pomysłów na udany plener:

  • Plecenie wianków, bądź sesja z kwiatami
  • Wizyta w stadninie i sesja z końmi
  • Ulubione miejsca panny młodej – tam gdzie zawsze widujecie się z ekipą i macie dobre wspomnienia
  • Ogród botaniczny i sesja wśród egzotycznych roślin.

 

 

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url
Related Posts
Translate »