Jak przygotować się do sesji ślubnej

Jeśli tu trafiłaś /eś to zapewne trapi Cię myśl o tym jak należy zachować się podczas sesji ślubnej, jak pozować, co robić z rękoma…
Na Twoje wszystkie pytania jest jedna prosta odpowiedź „bądź sobą i baw się dobrze”. Proste prawda?

No dobrze a teraz jak osiągnąć ten ZEN i czuć się dobrze we własnej skórze. Zacznijmy od podstaw.

Mało kto wygląda dobrze na zdjęciach (wg siebie…).

Czy Ty też jesteś tą osoba która patrząc na swoje zdjęcia ma ochotę magiczną różdżka w Photoshopie podmienić swoją osobę za kogoś innego? Nie martw się, takie uczucia towarzyszą bardzo wielu osobą… w tym mnie. Jednak pamiętaj! To tylko Twoja własna samokrytyka… prawdopodobnie zbyt wybujała. Za długi nos, piegi czy odstające uszy… to wszystko jest w Twojej głowie. Naukowo udowodniono, że ludzie bardziej martwią się swoim wyglądem przez co nie przywiązują uwagi do tego jak wyglądają inni. Pocieszające? Jeśli tak to czytaj dalej…

Dobry fotograf zdziała cuda.

Nie, nie retuszem i wyszczuplaniem w Photoshopie. Zrobi to przyglądając się Tobie i szukając tych najpiękniejszych cech. Każdy z nas ma w sobie coś wyjątkowego. Wprawne oko po kilku chwilach to wypatrzy i wyciągnie na wierzch na sesji fotograficznej. Zaufaj więc profesjonaliście i słuchaj rad. Jeśli jemu się coś podoba to znaczy, że inni też mogą zwrócić na to uwagę w pozytywny sposób (nawet jeśli Ty nienawidzisz tej miny czy części ciała).

Rozluźnij się i zapomnij o aparacie.

Czasy pozowania i zdjęć na zawołanie już minęły (mam nadzieje na boga że tak jest….). Znani mi profesjonalni fotografowie nie każą stać w bezruchu, lecz właśnie szukają dynamiki i emocji. To nie obiektyw ma być Twoim celem (nie w tego rodzaju sesji). Lecz Twój partner lub partnerka. Na tej sesji chcemy pokazać Waszą miłość, oddanie, radość i szczęście. Odrobina ruchu, czułości i radości jest wskazana. Skup się na Twojej drugiej połówce. Okaż jej trochę czułości.

Przy zachodzącym słońcu na moście

Pozowanie wzięło się z tego, że kiedyś fotograf musiał wszystko ustawić perfekcyjnie, a sprzęt rejestrował zdjęcie nawet przez kilkanaście sekund. W dzisiejszych czasach trwa to ułamek sekundy, a jedno ujęcie ma kilkanaście klatek z których można zawsze coś wybrać. Tak więc ruszaj się, tańcz, uśmiechaj, dokuczaj, BAW SIE!

Zatańcz w trakcie sesji

Zatańcz w trakcie sesji

Słuchaj wskazówek

Nie zapominaj, że fotograf ma większe doświadczenie i widzi więcej od Was. Zaufaj mu począwszy od miejsca sesji, aż do pomysłów „co robić”

Mistrz jednej pozycji

Powyższe rady należą do tych podstawowych. Co jednak gdy już wyczerpaliśmy limit miny numer 1? Jak się ustawić? Co zrobić z rękami?

Wszystko zależy od klimatu i tematu sesji. Osobiście posiłkuję się zestawem zdjęć (własnych lub z internetu) które przygotowuję sobie na smartfonie, aby mieć ściągawkę podczas sesji. Łatwiej jest pokazać pozującym zdjęcie i powiedzieć „zróbcie o tak” niż łapać za rękę, nogę i ustawiać jak manekina. Istnieje kilka zasad „ciekawego” pozowania. Poczytajcie sobie o kontrapoście jeśli chcecie by Wasza sylwetka wypadła dobrze.

Miejsce sesji – połowa sukcesu.

Każde zdjęcie wygląda lepiej jeśli jest wykonane w atrakcyjnej okolicy. Szukajcie miejsca pamiętajcie, że najlepiej aby było niezatłoczone. Obcy ludzie źle wyglądają na zdjęciach. Listę miejsce które polecam znajdziesz na moim portalu http://mapakadrow.pl/ .

Interakcja z otoczeniem.

Kolejnym plusem jest jeśli możesz wejść w interakcje z otoczeniem. Poszukaj kwiatów, krzaków, drzew i pomyśl jak je wykorzystać.

Zabawnie jest wkomponować w zdjęcia rowery, skutery, łodki… lody. Ogranicza Was tylko wyobraźnia.

Sesja zdjęciowa na skuterze

Sesja ślubna na skuterze

Like

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url
Related Posts
Translate »